8. Sınıf Test Kitabı Önerileri

Yeni sınav sistemi LGS, 8. sınıf öğrencileri için çok önemli bir yere sahiptir. Sınava girecek öğrenci ve velilerin pek çok kaygısı ve beraberinde soruları vardır. Bu kaygılar içinde önemli yer tutan sorunlardan biri de hangi kaynaktan çalışmalıyım?

Eğer 8. sınıf oldunuz ve sınava hazırlanıyorsanız, doğru kaynaklardan hazırlanmak size zaman kazandırır. Hiç bir kaynak tek başına size sınav kazandırmaz. Ama doğru kaynak kitap seçimi de çok önemlidir.

Şimdi sizlere tam 2 adet kitap incelemesi yapacağım. Yakında yeni kitaplar eklenecektir. Dönem içinde kullandığım, elimin altında olan kitaplar bunlardır. Beraber bakalım kitaplara.

  • Çanta Yayıncılık – Etkinlikli Kazanım Soru Bankası

Yazarları Ahmet Sağdıç, Sinan Sarıtaş ve Hasan Canlı öğretmenlerimin yazmış olduğu etkinlikli kazanım soru bankası.

Kazanım Odaklı Temel Etkinlikler
Kazanım Odaklı Analitik Etkinlikler

Her Konu Sonunda YENİ NESİL SORULAR’dan Oluşan Karma Testler

bulunmaktadır. Önce etkinlikler ile konuyu pekiştirip, ardından testler ile öğrenci kendini test edecektir. Yeni nesil sorular barındırmaktadır. Tavsiye ederim.

 

 

  • 8. Sınıf Var Matematik – Arı Yayıncılık

Matemito serisi ile tanıdığımız Mehmet Ali VARIŞLI hocamızın yeni kitabı. 8. Sınıflar için üst düzey sorular barındıran yeni nesil sorular diye tabir ettiğimiz sorulardan oluşan soru bankası. Bu kitapta etkinlik yoktur. Orta seviye ve üst seviye öğrenciler içindir.

 

 

Üye OlŞifremi Unuttum