Teog’da Açık Uçlu Sorular Çıkacak

2017-2018 Öğretim Yılı 8. Sınıflar 1.Dönem Merkezî Ortak Sınavı, 29-30 Kasım 2017 tarihlerinde gerçekleştirileceği duyurusunu 2017-2018 TEOG Ne Zaman Yapılacak? konusu ile yapmıştık. Daha önce MEB tarafından duyurulan ama açıklık getirilmeyen TEOG’da Açık Uçlu sorular konusu tekrar gündeme geldi. MEB bununla ilgili bir duyuru yayınladı. Üstelik Teog için Açık Uçlu soru örnekleri de yayınladı.

Duyurunun resmi link: https://odsgm.meb.gov.tr/www/8-siniflar-merkez-ortak-sinavlarinda-uygulanacak-acik-uclu-sorular/icerik/277

Önemli satır aralıklarını belirtecek olursak:

Açık uçlu sorular, ilk etapta (1.Dönem Sınavı) Türkçe, matematik ve fen bilimleri derslerine ait sınavlarda kullanılacaktır. Bu derslerin her birinde yer alan 20 sorunun 18 tanesi çoktan seçmeli, 2 tanesi ise açık uçlu sorulardan oluşacaktır.

 

Duyurudan anladığımız kadarıyla sadece Türkçe, matematik ve fen bilimleri derslerinde 20 sorudan 2’şer tanesi açık uçlu olacak. Yani matematik sınavında 18 çoktan seçmeli (test), 2 açık uçlu soru çıkacak.

 

Matematik dersi için açık uçlu örnek sorular için tıklayınız.

 

Açık uçlu soruları gözünüzde büyütmeye gerek yok. Örneğin benzerlik oranı kaçtır sorusu sorulduğunda siz sonucu bulup yazacaksınız. Diğer derslerde de içinde bir iki kelime içeren bir cümle ile yanıt vereceksiniz.

 

2017-2018 Teog 1 matematik konularını inceleyerek sınava bilinçli hazırlanın.

Üye OlŞifremi Unuttum